Niezwykle popularny krój rękawic bramkarskich. Lateks na tym kroju owija się wokół palców od tyłu do przodu co w tym kroju jest najważniejsze gdyż powiększa część chwytną . Zapewnia to maksymalny kontakt lateksu z piłką, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo chwytania. Rękawice o kroju Roll Finger zapewniają lepsze wyczucie dłoni w porównaniu ze stylem Negative Cut lub Hybrid Cut.
Ten krój rękawicy łączy w sobie najlepsze cechy rękawicy bramkarskiej Roll Finger i Negative Cut, dlatego jest określany jako krój hybrydowy. Środkowe 2 palce zszywane wewnętrznie, zapewniając lepsze dopasowanie i dotyk na środkowych 2 palcach. Palce zewnętrzne są zrolowane u góry, zapewniając więcej kontaktu lateksu z piłką i bezpieczeństwo chwytania. Idealny dla bramkarza, który lubi ściślejsze dopasowanie, zachowując bezpieczeństwo chwytania modelu Roll Finger.
Ten krój rękawicy bramkarskiej sprawia, że ​​dłonie są bardziej opływowe. Płaska powierzchnia chwytająca, wewnętrznie zszyta klinami lateksowymi. Ten styl rękawic jest idealny dla bramkarza, który lubi mocniejsze dopasowanie i lepsze wyczucie piłki. Rękawice bramkarskie tego typu doskonale dopasowują się do dłoni i zapewniają komfort najwyższych lotów. Wybierane głównie przez profesjonalistów dlatego, że zapewniają doskonała amortyzację bardzo mocnych strzałów i pozwalają na pewniejszy chwyt. Kciuki rękawic GK Saver Negative Cut są również zszyte wewnętrznie, utrzymując mocniejsze, opływowe czucie rękawicy.
To popularny krój o prostej budowie, który posiada zewnętrzne szwy. pianka z powierzchni chwytnej nazwana Palmem jest oddzielona od tylnej części rękawicy za pomocą materiału, który najczęściej charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza co zapewnia wyjątkowo dobrą wentylację dłoni.Przeznaczony głównie dla początkujących bramkarzy. Doskonały dla początkujących goalkeeperów dopiero rozpoczynających swoją przygodę „w klatce”. Rękawice bramkarskie tego typu są wytrzymałe, a w razie rozprucia wystarczy igła i nitka i rękawice mogą służyć dalej. Rękawice o tym kroju są jednak nieco mniej dopasowane i luźniejsze – właśnie dlatego doskonale posłużą jako rękawice treningowe.